O mnie

 

Witaj,Zdjecie

Nazywam się Marcin Krzanowicz i sprawiam, że usługi katalogowe Active Directory (a co za tym idzie zdecydowana większość infrastruktury i aplikacji domenowych) działa szybciej, wydajniej i bardziej niezawodnie.

Na co dzień zajmuję się utrzymywaniem infrastruktury Microsoft w instytucji finansowej wchodzącej w skład WIG-20. Najistotniejszymi składnikami tej infrastruktury oprócz rzeczonych usług katalogowych Active Directory są: poczta elektroniczna działająca w oparciu o Microsoft Exchange, PKI, WSUS, DHCP, DNS, serwery dostępu zdalnego RDS, serwery plików, serwery wydruku a także bardziej aplikacyjna część technologii w postaci serwerów IIS oraz baz MS SQL – rozwiązania antywirusowe McAfee, rozwiązania audytujące domenę firmy Quest, oprogramowanie wyświetlające reklamy w oddziałach czy wreszcie Symantec’owy Enterprise Vault.

Jako inżynier – stale znajduję aspekty, które nie działają w 100% poprawnie, lub mogłyby działać lepiej, szybciej i bardziej niezawodnie. Przeprowadzam analizę i wcielam w życie zmiany. Automatyzacja to słowo klucz – zwłaszcza w środowiskach, gdzie użytkowników liczy sie w dziesiątkach tysięcy. Jesli jakaś czynność musiała być wykonana dwa razy w pełni manualnie, to oznacza że przynajmniej raz jej ręczne wykonywanie było zbyteczne – powershell zautomatyzuje wszystko :)
Podobnie w przypadku powtarzających się awarii – zawsze można znaleźć bardziej niezawodne rozwiązanie HA + LoadBalancing – jeśli tylko nie ograniczają nas licencje i budżety… Co nie oznacza oczywiście zawsze stosowania rozwiązań najdroższych – wiadomo IT musi na siebie zarobić, żeby nie było tylko kosztem, lecz wartością dodaną.

Jako że usługi katalogowe Active Directory to również moje hobby – staram się dzielić swoją wiedzą i zarażać innych entuzjazmem. Żeby natomiast coś przekazać trzeba to najpierw zrozumieć i zglebić stąd też szereg certyfikatów MCSE, MCSA, MCITP, MCTS, MCP itd… :)

 

Więcej faktów o mojej osobie możesz znaleźć w zakładce „CV„.

 

Miejsca w sieci, gdzie można mnie znaleźć: